Program

ŠTVRTOK 17. 8. 2017

17.00 ČAČKANIE KORZA (Hlavná ulica)
deti z DFS Drienka a DFS Trnavček skrášľujú mesto

18.00 KARPATSKÁ MUZIKA (Hlavná ulica)
vyhrávanie pred radnicou


PIATOK 18. 8. 2017

11.00 NA JARMEKU V PÁTEK (areál pred City Arénou)
predvádzanie a predaj ľudovoumeleckých výrobkov

18.00 OTVÁRAJTE SA TRNAFSKÉ BRÁNY (mestský amfiteáter)
slávnostné otvorenie festivalu
účinkujú: FS Trnafčan, DFS Trnavček, DFS Drienka, FZ Veterán

18.30 KED SI JANO KAČU BRAL (mestský amfiteáter)
program trnavských folklórnych súborov
účinkujú: FS Trnafčan, DFS Trnavček, DFS Drienka, FZ Veterán

19.30 FOLKLÓRNE VESELO I VÁŽNE (mestský amfiteáter)
program folklórnych súborov o farebnosti folklóru
účinkujú: FS Kopaničiar z Myjavy, FS Poleno z Bratislavy, FS Očovan z Očovej

21.30 ZBOHOM (mestský amfiteáter)
folklórne tanečné divadlo. Tragikomédia vojny smejúca sa cez slzy ukazuje príbeh mladých chlapcov povolaných na vojnu, z rôznych obcí, ktoré sú charakteristické nezameniteľným charakterom piesní a tancov.
účinkuje: FS Vranovčan z Vranova nad Topľou


SOBOTA 19. 8. 2017

10.00 NA JARMEKU V SOBOTU (areál pred City Arénou)
predvádzanie a predaj ľudovoumeleckých výrobkov

10.00 FOLKDANCE pre oteckov a mamičky (mestský amfiteáter)
raňajšie vyskákanie sa na ľudovú nôtu

10.00 ROZPRÁVOČKA pre detičky (mestský amfiteáter)
Divadielko Nezábudka

11.00 ŠKOLA TANCA pre všetkých (mestský amfiteáter)
vyučuje: folklórny súbor Kopaničiar z Myjavy

12.00 VITAJTE VZÁCNI HOSTÉ (Trnavská radnica)
prijatie zástupcov kolektívov u primátora mesta

14.00 CEZ TRNAVU IDEME, SPÍVAME A TANCUJEME
krojovaný sprievod folklórnych kolektívov
(Hviezdoslavova ulica, Trojičné námestie, Hlavná ulica, Dolné bašty, Halenárska ulica, mestský amfiteáter)

15.00 KINDRŠÚLA (mestský amfiteáter)
dvor pre malé a veľké deti plný hračiek, hier, tvorivých dielní s malou školičkou tanca a spevu
vyučuje: finalista Zem spieva DFS Kornička z Trenčína a DFS Holúbek z Ostravy

15.00 PREDVÁDZAČKA NA TRNAFSKEM KORZE (Hlavná ulica)
jedinečné predvádzanie farebného remesla: výšivkári a čipkári
predvádzajú: Výšivkársky spolek a priatelia z rôznych kútov

15.00 KDO PRINDE, TEN BUDE (Hlavná ulica)
voľné vystúpenie folklórnych súborov, skupín a ľudových hudieb
účinkujú: MSSk Záruby zo Smoleníc, FSk Opojčanka z Opoja, FSk Jatelinka z Abrahámu, FSk Modrančanka z Modranky, Fsk Dudváh Križovany nad Dudváhom, FS Karpatskí valaškári Dolná Krupá a ďalší…

16.00 ENTEN TÍNUS (mestský amfiteáter)
program detských folklórnych súborov a jednotlivcov
úcinkujú: finalista Zem spieva DFS Kornička z Trenčína, DFS Trnavček a DFS Drienka z Trnavy, DFS Holubek z Ostravy /CZ/, DFS Dudvážtek z Križovian nad Dudváhom a víťazi a účastníci speváckych súťaží

18.00 OD OREŠAN CESTA ROVNÁ (mestský amfiteáter)
program kolektívov z oblasti Smolenickej vrchoviny
účinkujú: DFS Čerešenka zo Smoleníc, MSSk Záruby zo Smoleníc, ĽH FidliCanti z Horných Orešian

19.30 A VČÚL PO NAŠEM ALEBO KAŽDÍ PO SVOJEM (mestský amfiteáter)
program folklórnych súborov
účinkujú: FS Kopaničiar z Myjavy, FS Trnafčan z Trnavy, FS Vršatec z Dubnice nad Váhom, FS Očovan z Očovej

22.00 TERCHOVÁ, TERCHOVÁ… (mestský amfiteáter)
program o terchovskej zemi, ktorá je podľa legendy pozostatkom zatúlanej nebeskej hviezdy, ktorej dvorní hudobníci boli prvými osadníkmi Terchovej alebo inak tanec a hudba, dva hudobné štýly, world music a autentická ľudová hudba z kraja zbojníka Juraja Jánošíka.
účinkujú: Nebeská muzika z Terchovej a FS Rozsutec senior zo Žiliny


NEDEĽA 20. 8. 2017

10.00 SLÁVNOSTNÁ SVATÁ OMŠA (Kostol sv. Jakuba)
omša za účasti folklórnych kolektívov

18.00 STRAŇANKA (mestský amfiteáter)
koncert dychovej hudby zo Strání


VÝSTAVY (Radnica – Západné krídlo)

17.8.2017 15.00 – 19.00
18.8. – 20.8.2017 10.00 – 13.00 / 15.00 – 19.00

ČARO TRNAVSKEJ VÝŠIVKY
výstava o kráse krojov a úžasnej zručnosti našich predkov

TRNAVSKÁ BRÁNA VO FOTOGRAFII
15 rokov festivalu zachytených na fotografiách


Plágát 2017

Program 2016

Plágát 2016